Sinüs Lifting

Maksiller sinüs denen boşluklar; üst çene kemiği içinde bulunan, dolaylı olarak ağız ve burun boşlukları arasında iletişimi sağlayan sesin rezonansını ayarlamak, solunan havanın ısısını ayarlamak, içi hava dolu olduğu için kafa ağırlığını azaltmak gibi görevleri olan boşluklardır. Üst arka dişlerini erken kaybeden bireylerde dikey yönde kemik erimesi görülür ve sinüs boşluğu sarkar. Üst çene arka bölgeye implant uygulanabilmesi için sinüs lifting denen operasyona ihtiyaç duyulur. Uzman kişiler tarafından yapıldığında başarı oranı oldukça tatmin edicidir.

AÇIK TEKNİK:

Sinüs bölgesinde sarkma meydana gelmiş hastalarda implant yapılabilmesi için bölgeye açık cerrahi ile ulaşım sağlanıp kemik tozu (greft) ve membran isimli bir takım materyaller kullanılarak kemik oluşumu sağlanmalıdır. İmplant uygulamasının zamanı operasyon öncesindeki kemik miktarına göre belirlenir. 4mm kemik mevcutsa aynı seansta implantlar yerleştirilebilirken, 4mmden az kemik varsa 5 ay beklenip yeterli kemik oluşumu sağlandıktan sonra yerleştirilir.

KAPALI TEKNİK:

Sinüs tabanı ile ağız boşluğu arasındaki kemik miktarının 5mm ve fazla olduğu durumlarda osteotom denen ucu künt özel aletler yardımıyla uygulanan ve açık cerrahi işleme gerek kalmaksızın implantın yapılacağı boşluk aracılığıyla sinüs tabanının yükseltilmesi işlemine kapalı sinüs lifting tekniği adı verilir. Tercihe göre implant boşluğundan kemik tozu(greft uygulaması yapılabilir.Sinüs tabanı sinüs zarına zarar gelmeksizin 3-5mm kadar yükseltilebilir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et