Implant Tedavisi ve Estetik Bütünlük

Teknoloji konusunda sağlanan gelişmeler, her alanı ve sektörü etkilediği gibi sağlık alanını da olumlu yönde etkilemiştir. Eski dönemlerde görülen, insanların sağlık konusunda bilinçsiz olması, sağlık konusunda yeterli ehemmiyeti göstermemeleri gibi durumlar günümüzde yok denecek kadar azdır. İnsanların giderek bilinçlendiği diğer bir sağlık konusu da, ağız ve diş sağlığıdır.

Eğitim şartlarının gelişmesi, interaktif platformlar kısacası hayatın her alanında fikir sahibi olunmasını sağlayan teknoloji, diş hekimliği alanında da önemli tedavilerin ilerlemesini ve olumlu sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Estetik diş hekimliği ve implantoloji alanlarının ortak çalışması sonucu geliştirilen bir tedavi olan; Implant tedavisi ile kayıp dişlerin yerine doğal görünümlü protezler uygulanabilmektedir.

Implant, herhangi bir sebep ile kaybedilen dişin ya da dişlerin yerine uygulanan, kemik içi protezlerle sabitlenen bir tedavi çeşididir. Implant tedavisinin, diş hekimleri tarafından tavsiye edilmesinde sadece kayıp dişlerin doğal görünümlü şekilde kazanılması değildir. Implant tedavisinin en önemli özelliklerinden biri de; kaybolan dişin bulunduğu çenede oluşan kemik erimesini de tedavi etmesidir. Diş kayıplarında, bireyin estetik görünümü ile birlikte işlevsel kayıplar da oldukça rahatsız edicidir. Bu sebeple hastanın fiziksel rahatsızlıklarının yanı sıra psikolojik açıdan da sıkıntıları oluşur. Implant tedavisinde hastanın uygunluğu söz konusu olduğunda, alınan sonuç doğal dişlerin sağladığı işlev ve görünüm açısından bir bütünlük şeklindedir.

Eksk dişleriniz varsa ya da farklı bir tür proteze sahip iseniz, implant tedavisine başvurabilirsiniz. Diş hekiminin gerçekleştirdiği kontrol ve muayeneden sonra başlayacak olan tedavi, mümkün olan en kısa sürede implantlarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ankara diş hekimi ve implantoloji uzmanı Uygar Ürer, Yaşamkent Ümitköy mevkiinde bulunan kliniğinde implan tedavisi uygulamaları gerçekleştirmektedir. Daha detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et