Gömülü Yirmi Yaş Dişi ve Çene Cerrahisi

Yirmi yaş dişler her bireyde farklı zamanlarda ve farklı şekillerde çıkmaktadır. Genellikle 20’li yaşlar ve sonrasında ortaya çıkan bu dişler genellikle çene yapısında bozulmalara, ağız içi rahatsızlıklarına sebep olmaktadır.  Klinik müdahalenin gerekli olduğu yirmi yaş dişlerinde yaygın olarak karşılaşılan problem diş etine gömülü olarak büyümesidir. Bu durum hastada ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermekte hatta mevcut diş yapısında bozulmalara neden olmaktadır.

Çene cerrahisi olarak tanımlanan diş hekimliği bölümünde, gömülü yirmi yaş diş cerrahisi sık uygulanan işlemlerden biridir. Fakat gömülü diş çekimi titizlikle ele alınması gereken bir cerrahi operasyondur. Gerekli tetkikler yapılarak tedbir alınmazsa; komşu dişlerde hasar, periodontal hastalıklar, diş kökünde oluşabilecek kist ya da tümör gelişimi gibi ciddi boyutta rahatsızlıklarla karşılaşılabilmektedir.

Yirmi yaş dişlerinin çıkmaya başlaması ile birlikte diş hekimi kontrolüne gidilmesi ve kontrollerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Hastaların bu konuda gösterecekleri hassasiyet ileride oluşabilecek komplikasyonları engellerken, rahat bir tedavi almalarına da olanak sağlar. Yirmi yaş kontrolü için gelen hastalarda panoramik radyografi adı verilen alt ve üst çene yapısının tam görüntüsünü alan röntgen çekimi yapılmaktadır. Bu işlem tedavinin ve uygulanacak cerrahi işlemin belirlenmesinde oldukça önemlidir.

Ankara Yaşamkent’te bulunan Moondent Diş Kliniği, çene cerrahisi hizmeti sunmaktadır. Gerekli ekipmanlarla tam bir tedavi sağlayan Moondent Diş Hekimliği, yirmi yaş cerrahisinde hastalarının rahat bir tedavi görmesini sağlamaktadır. Yirmi yaş ya da gömülü diş probleminiz varsa en kısa sürede kliniğimize muayene olmak için gelmenizi tavsiye ederiz.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et