Estetik Diş Hekimliğinde Diş Beyazlatma Yöntemi

Estetik diş hekimliği son yıllarda oldukça önemli bir diş hekimliği bölümü haline gelmiştir. İnsanlar toplum içerisinde her anlamda sağlıklı ve güzel görünebilmek için birçok yola başvurmaktadırlar. Diş hekimliğinde estetik görünümü tamamlayan birçok uygulamadan biri olan diş beyazlatma işlemi de bunlardan biridir.

Diş renklerindeki değişimler farklı nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Diş yüzeyinde meydana gelen bu renklenmeler dişlerin doğal görünümünü etkilemekte bu da bireyin psikolojik anlamda da etkilenmesine neden olmaktadır.  

Diş beyazlatma işlemi klinik ortamda çeşitli materyaller kullanılarak gerçekleştirilen ve dişlerin doğal bir beyazlığa kavuşmasını sağlayan bir estetik diş hekimliği işlemidir. Bu işlem ortalama 2-6 seans süren bir işlemle gerçekleştirilmektedir. Dişlerde uygulanacak beyazlatma işleminde renk değişiminin sebebi de önemlidir. Etkili diş beyazlatma için diş kliniklerinde hidrojen peroksidin bazlı bir konsantrasyon kullanılmaktadır. Son yıllarda bu peroksidinler ışık yöntemi ile de diş yüzeyine uygulanabilir hale gelmiştir.

Estetik olarak düzgün forma sahip dişleriniz varsa, ancak dişlerinizin renginin gülüşünüzü bozduğunu düşünüyorsanız dişlerinize zarar vermeden daha beyaz bir gülüşe sahip olmanızı mümkün kılan bir uygulamadır.

Bleaching ( diş beyazlatma ) tüm dişlere uygulanabildiği gibi, özellikle kanal tedavisi sonrası tek dişte oluşan renk değişikliklerinin giderilmesini de sağlar.

Günümüzde birçok  profesyonel beyazlatma sistemi dişlerinize zarar vermeden güvenli olarak kullanılabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta televizyonlarda ve marketlerde bilinçsizce satılan kontrolsüz ürünlerden uzak durulması gerektiğidir.

Siz de dişlerinizin renginden hoşnut değilseniz, diş beyazlatma ( bleaching) ya da size uygun farklı tedavi seçenekleri için Ankara Ümitköy’de bulunan Moondent kliniğine gelerek bilgi alabilirsiniz. Moondent kliniğinde bulunan uzman diş hekimlerimizden DT. Uygar Ürer, dişlerinizin daha sağlıklı ve daha estetik olabilmesi için hizmet sunmaktadır.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et