Diş Eti Hastalıkları ve Periodontal Tedavi

Dental tedaviler özellikle ülkemizde, şiddetli ağrı ya da rahatsızlık hissedilmesi ile talep edilen bir durumdur. Fakat işin aslı düzenli diş hekimi kontrolü ve düzenli bakımın gerçekleştirilmesi yönünde olmalıdır. Birçok insan rutin diş hekimi kontrolünü önemsememekte ve bu sebeple daha ciddi rahatsızlıkların oluşmasına sebebiyet vermektedirler.

Ağız ve diş sağlığında küçük yaşlardan itibaren düzenli diş fırçalamanın yeterli olacağı algısı bulunmaktadır. Bunun dışında oluşan rahatsızlıklarda, uzun süre dayanılabileceği düşünülerek, tedavi ertelenmektedir.  Ağız ve diş problemlerinden periodontal yani diş eti hastalıkları da birçok kişinin önemsemediği ve bu yüzden erken yaşta diş kayıplarına kadar ciddi durumlarla karşılaştıkları rahatsızlıklardandır. Diş eti hastalıklarının temelde oluşum sebebi farklılık gösterebilmektedir. Bireyin ağız içi mukozasından, ağız ve diş temizleme alışkanlığına göre birçok sebepten dolayı oluşabilen bu rahatsızlık türü, ilerlemesi durumunda ciddi enfeksiyon ve hatta diş dökülmelerine neden olmaktadır.

Diş eti hastalıkları, diş hekimlerinin periodontoloji adı verilen diş hekimliği bölümünde inceledikleri ve tedavi ettikleri rahatsızlıklardır. Periodontal tedavilerde, kısmen cerrahi kısmen de ilaç kullanılarak tedavi uygulanmaktadır. Diş kayıplarında büyük etken olan diş eti hastalıkları, diş hekiminin uyguladığı tedavinin hasta tarafından devam ettirilmesi ile büyük oranda giderilmektedir.

Ankara Yaşamkent Ümitköy mevkiinde hizmet veren Uygar Ürer, diş eti hastalıkları konusunda hastalarının bilnçlenmesi ve düzenli diş hekimi kontrolüne gelmeleri gerektiğini önemle üzerinde durmaktadır. Diş eti hastalıklarında erken teşhis ve tedavi sayesinde daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olunacağını ayrıca belirtmektedir. 

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et