Dental İmplantlar

DENTAL İMPLANT NEDİR ?

İnsanlar her zamankinden daha uzun yaşıyorlar ve düzenli fırçalama, diş ipi ve kontroller, birçoğumuzun doğal gülümsememizi ömür boyu sürdürmesine izin verirken, bazen dişlerimiz ayakta kalamaz. Yaralanma veya hastalık nedeniyle bir dişinizi veya birkaç dişinizi kaybettiyseniz Dental İmplantlar hem gülümsemenizi hem de ağız sağlığınızı gençleştirebilir.

Dental İmplantlar cerrahi yöntemlerle çene kemiğine yerleştirilen sentetik diş kökleridir. Dental İmplant kökleri yaygın olarak titanyumdur. Titanyum yedek kalça ve dizlerde kullanılan bir malzemedir ve insan kemiği ile eşleşmeye uygun bir metaldir.
Daha sonra bir yedek diş direğe sabitlenir. Diş kalıcı olarak takılabilir veya çıkarılabilir. Kalıcı dişler daha stabildir ve daha doğal dişler gibi hissederler.

DENTAL İMPLANT UYGULAMALARI İÇİN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR ?

Dental İmplant uygulamaları için uygun adaylar; çenesinde yeterli miktarda kemik bulunan, diş eti hastalığı olmayan, sağlıklı diş etleri bulunan, ağız sağlığına iyi olan ve sigara içmeyen kişilerdir.

TEK VE ÇOKLU DENTAL İMPLANTLAR

Dental İmplantlar çok yönlüdür: 

  • Bir dişin eksik olması durumunda, Dental İmplant ve artı yedek diş ile yapılacaktır. 
  • Birden fazla dişin eksik olması durumunda ise, planlı şekilde uygulanmış birkaç Dental İmplant kalıcı köprülerle yani yedek diş dizinleri ile desteklenebilir.
  • Tüm dişlerin kaybedilmesi durumunda ise tam veya takma diş ve planlanan sayıda Dental İmplant ile kalıcı olarak ağza sabitlenerek uygulanabilir.

DENTAL İMPLANTLARIN DİŞLER VEYA KÖPRÜLER ÜZERİNDEKİ AVANTAJLARI NEDİR ?

Standart köprüler ve takma dişler kemiklere sabitlenerek uygulanmaz ve bu nedenle kararsız olmalarına sebebiyet verir. Bu durum güvenle yemek yemeyi veya gülümsemeyi zorlaştırabilir. Dental İmplantlar hem doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar hem de güçlü bir ısırma kuvvetiyle doğal dişleriniz gibi hissettirir. Destek için bitişik dişlere doğrudan bağlı olmadıkları için, Dental İmplantlar doğal dişlerinizin sağlığına etki etmez. Aslında, köprülerin sadece yedi ile on yıl, hatta kök kanallarla daha az sürmesi beklenirken, Dental İmplantlar tipik olarak bir ömür boyu sürecektir.

DENTAL İMPLANT TEDAVİ UYGULAMALARI SONRASI BAKIM

Yedek dişlerinizin doğal dişlerle aynı olduğunu düşünün. Aynı günlük fırçalama ve diş ipi kullanımı ve aynı miktarda düzenli kontrol gerektirirler. Tıpkı doğal dişleriniz gibi değişikliklerinizle ne kadar iyi ilgilenirseniz o kadar uzun süre dayanır.

DENTAL İMPLANT HİZMETLERİ

Dental İmplant hizmetlerimiz şunları içerir:

  • Sinüs Asansör Büyütme
  • Otojen Kemik Aşılama
  • İmplant Sahası Geliştirme
  • Bilgisayar Destekli Tedavi Planlaması
  • İmplant Bakımı

DENTAL İMPLANT FİYATLARI 

Dental İmplant Fiyatları uygulamanın kapsamına, tedavi uygulanacak adayın durumuna, kullanılacak Dental İmplanta ve sayısına göre farklılık gösterebilir. Dental İmplant Fiyatları türüne ve yıllara göre farklılık gösterebilir. Dental İmplant 2020 Fiyatları önceki yıllar ve devam eden yıllar ile aynı olmayacaktır. 

 

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et