Ağız ve Diş Sağlığı İçin Diş Hekimi Kontrolü

Ağız ve diş sağlığı ülkemizde hala gerekli şekilde önem sıralamasına girememiştir. Belli dönemlerde alınan temel eğitimlerin yeterli olduğu kanısında olan insanlar, özellikle yetişkinlik döneminde daha asgari bir özen göstermekte hatta sadece ciddi rahatsızlık duyulması gibi durumlarda diş hekimine kontrole gitmektedirler.

Ülkemizde ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirme hareketleri birçok diş hekimi tarafından gönüllü olarak devam ettirilmektedir. İnsanların ağız ve diş sağlığı konusunda her detayı öğrenebilmeleri, doğru tedavileri alabilmeleri ve sağlıklı bir bakım gerçekleştirebilmeleri esas alınmaktadır.

Diş hekimlerinin özellikle hastalarına belirttikleri şey rutin kontroldür. Yetişkinlerde düzensiz ağız bakımı, dengesiz beslenme ve yeterli kontrolün sağlanmaması gibi durumlar ciddi ağız ve diş rahatsızlıklarına ve ileri boyutlarda erken dönem diş kayıplarına sebep olmaktadırlar.

Günümüz şartlarında ağız ve diş konusunda tedavi almak geçmişe nazaran daha kolaydır. Diş hekimlerinin özel ya da devlet kliniklerinde sağladığı hizmetler, her yaştan bireyin ve her kesimden bireyin ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesini sağlamaktadır.

Ankara Ümitköy Diş Hekimi Uygar Ürer, Moondent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde hizmet veren hekimlerimizden biridir. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçli bir toplum oluşması gerektiğini düşünen ve bunu hastalarına hassasiyetle aktaran Sayın Ürer, rutin diş hekimi kontrolü sayesinde birçok rahatsızlığın önlenebileceğini de belirtmiştir.

Randevu
E-Mail
Whatsapp
Telefon
Randevu
E-Mail
Whatsapp
Ara
Takip Et